Zespół teatralny "Pod Jednym Dachem"

Zespół teatralny "Pod Jednym Dachem" powstał w 2003 roku z inicjatywy pani mgr Lidii Drozdowskiej i uczniów Gimnazjum nr 2. Debiutował przedstawieniem pt. "O czapli, co każdy z nas nią bywa".

Od 2004 roku w pracę grupy zaangażowana była także pani mgr Marzena Szewczyk. Członkowie zespołu współtworzyli sce­nariusze przedstawień i czynnie uczestniczyli w tworzeniu dekoracji i projektowaniu kostiumów, zajmując się także opra­co­wa­niem muzycznym. W przygotowywanych spektaklach wykorzystywali zarówno tradycyjne jak i nowoczesne środki wyrazu, na­gry­wa­jąc filmy, przygotowując prezentacje multimedialne. Wśród młodych aktorów byli zarówno  uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólno­kształcącego. Na swoim koncie mają takie przestawienia jak:
- "O czapli, co każdy z nas nią bywa" (2004)
- "Kochać, jak to łatwo powiedzieć" (2005)
- "(Nie)kontrolowane rozmowy" (2006)
- " A miało być tak pięknie…" (2007),
- " Dlaczego ja?" (2008)
- "Serenada" (2010)
- "Historia z butem w tle" (2011)
- "Ciało" (2014)  - zobacz nagranie 1 [zdjęcia i mon­taż pan Krzysztof Zagrodny] lub nagranie 2
- "Demon i panna Prym" (2015)
- "Kandydatki na żonę" (2016)
- "A może było inaczej?" (2018) - zobacz nagranie [zdjęcia i mon­taż pan Krzysztof Zagrodny].

Trupa teatralna wielokrotnie uczestniczyła w różnych konkursach i przeglądach, m.in Dolnośląskim Przeglądzie Form Teatralnych F-art w Kłodzku, uzyskując wyróżnienia, a także zajmując zaszczytne I miejsce.