Kolejna edycja warsztatów w ramach projektu Lanterna Futuri

Od 12 do 18 listopada 2023 r. grupa uczniów z naszego Liceum uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach Lanterna Futuri. Podczas tego tygodnia ćwiczyli swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym w ramach kontaktów ze swoimi rówieśnikami z Niemczech i Czech, jak również rozwijali swoje pasje na zajęciach muzycznych, teatralnych i filmowych. Codziennie rano, po śniadaniu i porannych ćwiczeniach, zaczynały się zajęcia w grupach, które trwały aż do pysznego i wyczekiwanego przez wszystkich obiadu. Następnie uczestnicy mieli czas na integrację, odpoczynek i miłe spędzanie czasu. Po zajęciach popołud­niowych i zasłużonej kolacji, wszyscy spotykali się i organizowali sobie wspólne wieczory. Każdego dnia była okazja, aby realizować ciekawe pomysły uczniów, na przykład wieczór karaoke czy wyjście do miejscowego kina. Ostatniego dnia każda z grup pre­zen­towała efekty swojej pracy z warsztatów, które otrzymały ogromny aplauz od wszystkich obecnych. Po udanym i wy­czer­pującym wyjeździe uczniowie wrócili do swoich domów zadowoleni i usatysfakcjonowani, lecz zasmuceni, bo "wszystko co dobre, szybko się kończy".
Opiekun uczniów: pani Elżbieta Syrek

Autor tekstu: Anna Kulas

Wartym podkreślenia jest fakt, że uczniowie naszego Liceum od wielu lat uczestniczą w kolejnych edycjach warsztatów organizowanych w ramach międzynarodowego projektu Lanterna Futuri, którego jednym z celów jest zbliżanie do siebie ludzi mieszkających na pograniczu czesko-niemiecko-polskim i pokonywanie stereotypów związanych z postrzeganiem przez siebie nawzajem obywateli tych trzech narodów.